Zadzwoń do nas! +48 22 646 44 84

Środowisko

Europejscy konsumenci wymieniają swoje telefony zwykle co 2 lata. Tymczasem średnia długość życia telefonu komórkowego to około 8 lat. Czy nie jest zatem dobrym rozwiązaniem ponownie go wykorzystać zamiast zutylizować lub co gorsza wyrzucić? Czy stać nas na to, aby nie wykorzystać do końca możliwości oferowanych przez urządzenia, zanim poddamy je utylizacji? Każdy ponownie wykorzystany telefon to mniejsza ilość nowo wyprodukowanych, a więc mniejsze zużycie surowców i mniejsza ilość potencjalnych odpadów. Kilka telefonów schowanych w Twojej szufladzie daje kilka miliarów w skali całego świata. Już teraz musimy zacząć działać w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

A co z telefonami, których nie można już ponownie wykorzystać?

Stanowią one cenne źródło materiałów, które można przetworzyć. Odpowiedzialny sposób przetworzenia telefonów komórkowych pomaga chronić środowisko od zawartych w nim szkodliwych toksyn.

W jaki sposób pomagamy?

Kierując się Zasadą 3U ( Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownie, Utylizuj), staramy się promować zdrowy dla środowiska styl życia i konsumpcji dóbr. Uważamy, że wielokrotne użycie - czyli możliwie najpóźniejsze uznanie produktu za odpad, przynosi wielkie korzyści dla środowiska, redukując obciążenia związane z pozyskaniem nowego produktu z surowców pierwotnych i akumulacją potencjalnych odpadów.

Ponieważ pierwszym etapem procesu recyklingu jest ponowne wykorzystanie, dołożymy wszelkich starań, aby Twój telefon komórkowy został ponownie wykorzystany. Telefony, które nadają się do powtórnego wykorzystania po przetestowaniu i naprawach są odsprzedawane, pozostałe zostają przekazane do przetworzenia zgodnie z obowiązujacym prawem i bezpiecznie dla środowiska.
© Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.